ANASAYFA Foto Galeri Videolar Anketler Ziyaretci Defteri DANIŞ - CAN İletişim

EN ÇOK OKUNANLAR

Eğlence

  • Satranç
  • Eğlenceli Sunular
Çocukların önünde tartışmayın

Çocukların önünde tartışmayın

Tarih 24 Mart 2014, 16:48 Editör

Anne baba kavgasının ortasında kalan çocukların, diğerlerine göre daha küçük beyinciğe sahip oldukları ortaya çıktı.

İngiliz bilim adamlarının aile içi kavgalara yönelik yaptığı bir araştırma, çocukların bu tür ortamlardan hem ruhsal hem de fiziksel olarak aşırı derecede olumsuz etkilendiğini ortaya koydu. 17-19 yaş arasındaki gençler üzerinde yapılan araştırmada, anne babalarının kavgasına şahit olarak büyüyen çocukların, normal ailede büyüyen çocuklara oranlara beyinlerinin gelişmediği ve daha küçük olduğu belirlendi. Bu çocukların aynı zamanda ruhsal çöküntü içerisinde büyüdükleri de gözlendi. Araştırmanın bir diğer sonucuna göre ise daha küçük beyne sahip olan çocukların ileriki dönemlerde psikiyatrik rahatsızlıklara da daha kolay yakalandıkları ifade edildi. East Anglia Üniversitesi'ndeki bilim adamları, kavga ortamında büyüyen çocukların aynı zamanda anne baba tarafından ihmal edilmeleri gerçeği ile karşı karşıya kaldıkları tespit edildi. Bu durumdaki bir çocuğun şiddete meyilli olarak büyüdükleri araştırmanın bir diğer çarpıcı sonuçları arasında yer aldı. Özellikle 11 yaşına kadar şiddet ortamında büyümüş olan çocukların, bu olayların etkisinden ömür boyu kurtulamadığı kaydedildi. Üzerinde araştırma yapılan kavga ortamında büyümüş 58 gencin tamamında psikiyatrik rahatsızlıkların daha 17 yaşlarında başladığı da belirlendi. Uzmanlar, “Kavga etseniz de bunu odanızda yapmanız çocuklarınızın istikbali açısından çok önemli olacaktır” uyarısında bulundu.

Türkiye

Bu haber 1062 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Rehberlik Servisi

PROF DR. FERHAT ÖZGÜR OKULUMUZDA

PROF DR. FERHAT ÖZGÜR OKULUMUZDA Prof Dr Ferhat ÖZGÜR Okulumuzda çalışmalarımıza katkı sağladı.

YOLUNDA AŞ (BİR ÇİN ÇİN HİKAYESİ)

YOLUNDA AŞ (BİR ÇİN ÇİN HİKAYESİ) Okulumuz Öğrenci ve Öğretmenleri ile Ankara Çinçin Mahallesinde çekilen Yolunda AŞ. Filmini izledik.

DanışCan

Aktif Vatandaş

Serbest Kürsü

Radyo BBOM

Rehberlik

MAKALELER

Çocuk Hakları21 Ocak 2014

Özlü Sözler

Sayaç

ab        mf        at        kus

Bu yayın Avrupa Birliği'nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Polis Amca Ortaokulu sorumlu olup,
herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.
© Copyright 2013 -baskabirokul.com - Tüm Hakları Saklıdır.osemay