BASIN TOPLANTISI


Açıklama: Sanatçı Mustafa Ceceli, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hayata geçirdiği "İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi"ne destek için öğrencilerle bir araya gelerek kamu spotu çekti. Projenin kamuoyuna duyurulması ve kamu spotlarının çekimi amacıyla Polis Amca Ortaokulu'nda düzenlenen toplantıya, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ve şarkıcı Mustafa Ceceli katıldı.
Kategori: Rehberlik Servisi
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2015
Geçerli Tarih: 22 Mayıs 2019, 16:35
Site: Başka Bir Okul Mümkün
URL: http://www.baskabirokul.com/haber_detay.asp?haberID=284


MEB TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “ İLKÖĞRETİM KURUMLARINA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI TEKNİK DESTEK PROJESİ” NİN TANITIMI VE PROJENİN KAMU SPOTUNUN ÇEKİMLERİ İLÇEMİZ POLİS AMCA ORTAOKULU’NDA YAPILDI

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “İlköğretim Kurumlarına devam Oranlarının Arttırılması Teknik Destek Projesi” kamu spotunun duyurulması ve projenin tanıtımı için yapılan basın toplantısı İlçemize bağlı Polis Amca Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

         Kamu spotunun duyurulması ve projenin tanıtımı için yapılan basın toplantısına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, İlçemiz Şube Müdürleri Sayın Cemil ALKIŞ ve Mehmet RÜŞEN ile kamu spotunda gönüllü olarak yer alan sanatçı Sayın Mustafa CECELİ katıldı.

 

         Proje kapsamında farkındalık oluşturma çalışmaları adına hazırlanan Kamu Spotu çekimlerine gönüllü olarak katılan Mustafa CECELİ’nin de hazır bulunduğu basın toplantısı Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Polis Amca Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

 

         Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK kayıt oranlarında Bakanlık olarak çok ciddi mesafeler kat edildiğini, ancak çocuklarımızın düzenli bir şekilde devam etmelerinde bir takım problemler yaşandığını belirtti. Tüm ülke göz önünde bulundurulduğunda her bölgenin, hatta aynı bölgedeki illerin bile farklı sorunlarının olduğunu ifade etti. Bu proje ile devamsızlık yapan ve yapma riski taşıyan çocuklarımızı sistemde tespit etmeye, izlemeye ve bu riskleri ortadan kaldırmaya yönelik, paydaşların da sürece dahil olduğu bir takım müdahaleler geliştirilmesinin amaçlandığını vurguladı.

        Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT bu tür faaliyetlerin devam oranlarının artırılmasına katkısı olacağını dile getirdi. Faaliyette gönülü yer alan sanatçı Mustafa CECELİ’ye teşekkür etti.

        Sanatçı CECELİ pilot illerin ikisi hariç hepsinde konser verdiğini söyledi. Bölgedeki çocukların gözüne bakmış bir insan ve bir baba olarak bu projenin kendisini heyecanlandırdığını belirterek kamu spotu çekimlerinde yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.